Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Město má nového uvolněného místostarostu. Je to nemorální, namítla opozice

Zastupitelstvo města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav ve středu rozhodlo, že místostarosta Patrick Zandl (Piráti) se stane uvolněným. Dosud byl neuvolněným. Opozice rozhodnutí kritizovala s odkazem na předvolební kampaň koalice, která proti takovému sestavení údajně bojovala.

„V rámci koalice jsme se dohodli, že po půl roce vyhodnotíme ten původně navržený stav jednoho uvolněného místostarosty. Dáváme za pravdu minulému vedení města, že pro řízení našeho města jsou dva uvolnění místostarostové akorát. Práce je opravdu velké množství, proto přicházíme s touto změnou,“ řekl starosta Robert Pecha (Vy Jste Město).

Zastupitel Marek Sklenář (Naše Dvojměstí) pak požádal o přehrání záznamu ze zastupitelstva z minulého volebního období. Hovořilo se tam o tom, že menší počet místostarostů měl ušetřit milion korun. V té době byli tři místostarostové uvolnění, jeden se pak měnil na neuvolněného.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Petr Soukup (Naše Dvojměstí) upozornil, že video je z 8. června 2020, kdy střídal Petra Kváču do pozice neuvolněného místostarosty. Zkritizoval ovšem, že nynější koalice si vybudovala kampaň na tom, že minulá koalice (Naše Dvojměstí a Podpora občanů) byla neschopná, protože měla tři uvolněné místostarosty a následně dva uvolněné a jednoho neuvolněného. „Vy jste mě tady pořád grilovali, jak nejsou potřeba tři lidi. Přijde mi nemorální, abyste teď přišli s tímto konceptem, když jste si na tom postavili kampaň,“ zdůraznil Soukup.

„Určitě jsme neměli postavenou kampaň na tom, jestli mají být dva nebo tři místostarostové. Myslím, že jsme měli věcný program, za kterým si stojíme. Ohrazuji se proti nějakému morálním aspektu té věci. S tím nesouhlasím,“ reagoval starosta Pecha.

Majetek za 5,2 miliardy

Patrick Zandl, který ve své funkci spravuje majetek za 5,2 miliardy korun, 80 nemovitostí a 220 bytů, vysvětlil, že práci nyní dělá třičtvrtě roku z větší části za svoje peníze a z úspor. Na začátku se dohodl s kolegy, že bude na úřadu každý den k dispozici. Po čase však zjistil, že práce je mnoho a nedá se to naplno zvládnout. „Správa majetku města je full time job,“ konstatoval Zandl.

Starosta také zopakoval, kdo má co ve vedení radnice na starosti. Starosta se věnuje investicím, vnitřní správě a záležitostem, které spadají pod starostu. Místostarosta Jan Jirovský má pod palcem školství, bezpečnost a finance, Jan Chleboun má na starosti kulturu, sociální oblast a životní prostředí, Patrick Zandl majetek města a správu městských společností.

Zastupitelstvo následně změnu odhlasovalo 11 hlasy zastupitelů. Podle serveru kupnisila.cz je plat uvolněného místostarosty pro obec do 20 000 obyvatel 75 934 Kč, neuvolněného 46 596 Kč.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments