Pondělí, 27 května, 2024
Příroda a ekologieTop

Mělo být pozorováno velké zvíře, řekli myslivci k medvědu u Hlavence

Další informace k údajnému medvědu, který se možná pohyboval v okolí Hlavence, zveřejnila v pátek Českomoravská myslivecká jednota. Podle ní někdo pozoroval velké zvíře, nyní se snaží potvrdit, nebo vyvrátit, zda šlo o tuto velkou šelmu.

Podrobnosti k medvědovi zveřejnil server Novinky.cz, kterému Vlastimil Waic z oddělení komunikace řekl, že „máme informaci o možném pozorování velkého zvířete, kterou se v současné době na základě toho, že myslivci se často v terénu pohybují, pokoušíme potvrdit či vyvrátit.“ Policie dle serveru žádné informace o medvědovi nemá.

Myslivci ve čtvrtek odpoledne informovali, že podle nepotvrzených informací se u Hlavence může pohybovat medvěd. „Dostala se k nám důvěryhodná, ale zatím z jiného zdroje neověřená informace, že v oblasti kolem obce Hlavenec severně od Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi se pohybuje medvěd,“ uvedli myslivci na svém Facebooku.

Podle nich se může jednat o jedince uprchlého ze zajetí, nebo migrujícího medvěda, který oblasti pouze prochází a hledá si nové teritorium. Z jakého zdroje myslivci čerpají, neuvedli. AOPK o žádném medvědovi informace nemá.

Ilustrační foto: Aktuálně z Brandýska

Přidat na Seznam.cz