Úterý, 18 června, 2024
KulturaNews

Lidé se zlobí kvůli prodeji lístku na představení Akt. Stáli fronty zbytečně

Nečekanou kritiku schytalo město za prodej lístků na představení Akt Divadla Járy Cimrmana v Kině Brandýs nad Labem. Lidé stáli fronty na lístky, které však byly hned pryč. Většina totiž byla rezervovaná.

Radnice minulý pátek vyvěsila na své facebookové stránce avízo, že od 3. května se budou v Kočárově prodávat lístky. Cena vstupenky byla 450 Kč a maximálně si jeden člověk mohl koupit čtyři lístky na osobu.

Hodinu a půl po začátku prodeje se v místní skupině začaly objevovat příspěvky naštvaných lidí. Jeden z diskutujících přidal fotografii rozmístění diváků. Většina sedadel byla začerněna, protože byla rezervována. Pro občany zůstalo pár desítek míst v zadní části hlediště. „Lidi si od rána vystojí frontu a nakonec zjistí, že v prodeji je pouze 83 lístků a 250 si jich město nechá,“ uvedl autor.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Další zájemce uvedl: „Prodej začínal v 10:00, já kupříkladu přišel v 9:15 a byl cca 35tý ve frontě. Časem narostla fronta ještě zhruba dvojnásobně. Nicméně všechny nás stojící spící fanatiky ve frontě zarazilo, když se při limitu čtyř vstupenek na osobu během tří minut lístky vyprodaly.“

Vstupenek na Cimrmany opravdu moc pro veřejnost nezbylo a byť je mi to líto a chápu rozhořčení lidí, kteří stáli frontu a vstupenku nakonec nezískali, obávám se, že ideální řešení v takové situaci neexistuje. Město nabídlo zaměstnancům úřadu možnost zakoupit si vstupenky předem. Dělá se to tak vždycky, u všech akcí a nikdy s tím nebyl problém. Když k tomu připočítáte oslavence, samotné divadelníky, tak dojdete k tomu smutnému číslu, které zbylo na veřejnost,“ uvedl místostarosta Jan Chleboun (ODS).

Zdůraznil zároveň, že jedná o dalším představení na příští rok, ale upozornil, že by se vystoupení mohlo opakovat pořád dokola a zřejmě by se stejně nedostalo na všechny. „Takže se ještě jednou omlouvám všem, kterým jsme „my papaláši“ na radnici pokazili květnové dny, ale věřte že ať už byste celou věc brali z různých konců, pokaždé to skončí u kritiky,“ konstatoval Chleboun.

Počty vstupenek, ze kterých město vycházelo:
227 vstupenek z 310 možných:

30x oslavenec Petr Brukner a DJC
18x divadlo
24x organizátor akce (Petr Čeněk)
42x zastupitelé
36x odbory města
8x příspěvkové organizace města
10x mateřské školy
6x základní školy
4x městské firmy
21x významní hosté a sponzoři
8x kino (za navýšení kapacity kina přístavky)
20x rezerva

Do diskuze přispěl také místostarosta Jan Jirovský (Vy Jste Město), který využil nabídku a koupil pro sebe dva lístky. „Dále jsem za sebe a své „instituce“ ještě „drze“ požádal o možnost „přednostního nákupu“ 2 vstupenek pro všechny ředitelky a ředitele všech mateřských a základních škol, a ředitelky ZUŠ a MDDM u nás ve městě jako odměnu za jejich práci, kterou zde ve městě dlouhodobě odvádí,“ podotkl Jirovský.

Přidat na Seznam.cz
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vlada Vladovicova
Vlada Vladovicova
1 rok před

Mlceti zlato, z toho rozhovoru cisi takova arogance, ze by se mohla prodavat misto listku. Mesto by bylo v baliku. Je nad miru jasne, ze pana Jirovskeho, ani pana Chlebouna obcane naprosto nezajimaji, absolutne jim chybi pokora a sebereflexe… ale pan Jirovsky toto chovani vykazuje uz od gymplackych let, neni se cemu divit, jelikoz stareho psa novym kouskum nenaucis, ze?