Úterý, 18 června, 2024
KrimiNews

Lidé sbírají v Odoleně Vodě makovice, aby získali opium. Chytá je policie

Začátkem června bylo na makovém poli v Odoleně Vodě opravdu rušno… „Návštěvníci“ se tam střídali doslova jak na běžícím páse, stejně často tam opakovaně vyjížděli i policisté z Prahy východ.

První z podezřelých, 46letý muž, navštívil makové pole 5. června a neoprávněně tu trhal makové palice máku setého za účelem dalšího zpracování k získání opia. Kriminalisté proto muži sdělili podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může být potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Muž ale nebyl jediný, kdo se na pole vydal. Jen o dva dny později na místo vyrazila 34letá a 37letá žena. I ony chtěly získat opium, které měly v úmyslu na místě vykouřit. I jim policisté sdělili podezření z trestného činu a hrozí jim stejný trest jako 46letému muži.

Stejný nápad měl i 44letý muž a 36letá žena, kteří se také na pole vydali nařezávat makovice s úmyslem z nich získat opium, ani oni ale policistům neunikli a i jim už kriminalisté sdělili podezření z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zdroj: kpt. Mgr. Pavel Truxa, tiskový mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments