Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Lidé již naplnili stovku krabic pomoci. Čelákovice chystají ubytování

Vlna pomoci na Ukrajinu se valí také z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi. Přes sto krabic pomoci zatím nasbíralo město, sestry vincentky pak pomáhají přímo na hranicích lidem, kteří utíkají před válkou.

Město ve středu uvedlo, že na cestě do partnerského města Dunajivců je 114 krabic pomoci. Další várka by měla odjet na začátku příštího týdne.

„Stále můžete přinášet v době od 8:00 do 18:00 léky a zdravotnický materiál, nafukovací matrace, karimatky, polštáře, veškerou drogérii a saponáty do areálu SDH Brandýs nad Labem,“ informovalo město s tím, že krabice věnovaly firmy ObalyKredo a Kartonáž Toušeň.

V Brandýse v sobotu vypukne benefiční koncert

Veškeré věci bude možné nosit také v sobotu odpoledne na benefiční koncert na Masarykově náměstí.

Na pomoc uprchlíkům vyrazily také sestry vincentky. Pomáhají na hraničním přechodu Vyšné Nemecké ženám a dětem. Také pro ně probíhá sbírka. Nosit lze deky, spacáky, ponožky, přesnídávkové kapsičky, croissanty, džusy s brčkem, kočárky, léky na bolest, na horečku a na kašel, obvazový materiál, infuze.

Finanční příspěvky i psychologové. Přehled pomoci Ukrajině

Materiály přijme od čtvrtka 3. března do soboty 5. března 2022 Informační a kulturní centrum Stará Boleslav (ulice Jungmannova 468/4) vždy mezi 9-12 / 13-17, pro domluvu lze volat na telefon 312 313 312.

Podobnou pomocí zasypali lidé také čelákovickou radnici. Starosta Josef Pátek uvedl, že za čtyři hodiny občané přinesli tolik materiálu, že ho už nebylo kam dávat. V místním objektu Fontána radnice chystá ubytování pro 60 osob. Připraveno tam bude stravování, lékař, ale i škola.

Přímo na ukrajinské hranice vyrazili ve středu také hasiči z Jenštejna. Vezou potraviny, zdravotnický materiál, neprůstřelné vesty a další věci. Z hranic pak odvážejí do Jenštejna několik matek s dětmi, jimž nabídli ubytování občané Jenštejna.

Foto: Poutní místo Stará Boleslav, Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Hasiči distribuují pomoc na Ukrajinu
Přidat na Seznam.cz