Čtvrtek, 18 dubna, 2024
TopZprávy

Lávka přes Labe se bude stavět příští rok

Lávka přes Labe u zdymadla se začne stavět příští rok. Uvedl to starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město). Opravy se dočká také piaristická kolej v Brandýse nad Labem.

Lávka pro bezpečnou cestu malých i velkých cyklistů přes hlavní tok Labe je připravena na soutěž dodavatele a příští rok začne stavba,“ napsal Pecha.

Pokračování lávky přes plavební komoru bude podle něj možné, protože bylo nalezeno místo, kde by lávka Labe překonala. Vyřešit se muselo například vytažení vrat plavební komory. Cyklisté pak budou moci poklidně přejíždět z Brandýsa nad Labem do Staré Boleslavi, aniž by museli na most Generála Lišky.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Další dobrou zprávou je oprava Piaristické koleje Na Vyšším hrádku. Podle starosty složité jednání je reálné, že město získá dotaci na opravu a přestavbu budovy na Základní uměleckou školu a Městský dům dětí a mládeže.

Piaristická kolej se nachází nedaleko kostela sv. Petra a založili ji v roce 1786 piaristé (katolický řeholní řád založený v Římě sv. Josefem Kalasanským v roce 1597). Škola tam sídlila do roku 1872. V roce 1925 budovu koupil kněz František Seyvalter pro svou útulnu slepých dívek. Různým sociálním účelům sloužila do roku 2014. Od roku 1966 je památkově chráněna.  

Foto: Starosta Robert Pecha

Souhlasíte s umístěním lávky přes Labe?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments