Úterý, 25 června, 2024
NewsZprávy

Krátká přístupová cesta do parkovacího domu nebude

Město hledá možnosti, jak udělat cestu k P+R parkovacímu domu. Podle posledních informací jednu z cest již nechválila dopravka, pracuje se na té nejdelší. Parkování v domě je od března zdarma.

„Státní dopravka neschválila jednu z variant, jak dostat pěšky do brandýského parkovacího domu. Čekali jsme to, přeci jen čtyři výjezdy do jedné křižovatky nepatří mezi vrchol přehlednosti, bohužel jiné uspořádání tam není nějak jednoduše a levně možné,“ oznámil místostarosta města Patrick Zandl ve svém pravidelném příspěvku.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Další cesta, která vede kolem haly společnosti M-Interiér, je podle něj dosti obtížně právně řešitelná. Intenzivně se tak pracuje na třetí variantě. Je to nejdelší cesta mezi železnicí a hasičskou stanicí. Pro město ale nejrychlejší a nejschůdnější.

Loni parkovací dům do kasy přinesl 160 tisíc korun. Mluvčí radnice Kateřina Stránská před časem uvedla, že krátkodobé stání vybralo 30 tisíc korun a předplacené parkovací karty 130 tisíc korun. Jenže měsíčně stojí provoz domu 100 tisíc korun.

Stavba stála 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. Kapacita parkovacího domu je 316 míst.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments