Čtvrtek, 30 května, 2024
ČelákoviceDopravaNews

Jízdní řády každý den jinak. Kraj se chystá na omikron

Velkou dávkou trpělivosti se budou muset obrnit od příštího týdne cestující ve Středočeském kraji našeho okresu nevyjímaje. Krajský úřad totiž informoval, že kvůli očekávanému nárůstu nemocných řidičů a strojvůdců se budou rušit spoje. Každý den tak mohou linky jezdit jinak. Opatření platí do odvolání, zatím zřejmě do půlky února.

„Vzhledem k očekávanému prudkému nárůstu incidence mutace omikron v populaci, která se přirozeně týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravuje Středočeský kraj opatření, jejichž cílem je maximální možnou mírou zabezpečit provoz veřejné hromadné dopravy na území kraje,“ uvedl krajský úřad na svém Facebooku.

Prioritou pro vedení kraje zůstávají školní spoje a spoje ve špičkách. Konkrétně od 12. ledna bude posíleno pracoviště dispečinku, které bude monitorovat situaci vždy večer před nadcházejícím dnem. V 19:00 pak na www.pid.cz a na Facebooku zveřejní, jak další den pojedou autobusové a vlakové spoje. Informaci bude možné najít také v aplikaci Lítačka.

Od 17. ledna dojde k další úpravě, kdy bude zaveden prázdninový provoz bez omezení školních spojů. Opatření se má podle kraje dotknout linek s vysokou hustotou spojů tak, že budou prodlouženy intervaly.

Nikdo tudíž nebude přesně vědět, jak jeho linka pojede, a cestující si budou muset kontrolovat, zda spoj nebyl zrušen. Vedení kraje si však slibuje, že takto minimalizuje neočekávané výpadky.

„Bohužel i přes takto nastavený systém nelze garantovat, že v souvislosti s pozitivními záchyty, v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště, nedojde k neočekávaným událostem,“ konstatoval Středočeský kraj.

Například již v pátek nevyjelo několik autobusů na lince 315 a 713. Důvodem byl právě výpadek řidičů společnosti Arriva.

Aktualizace neděle 21:30: Podle PID nečeká brandýské autobusy ani vlaky v pondělí žádná změna.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments