Čtvrtek, 18 července, 2024
ČelákoviceNewsZprávy

Hasiči z Čelákovic vybojovali druhé místo za zásah v briketárně

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Čelákovic obsadila druhé místo v anketě Dobrovolní hasiči roku 2022 za zásah ve výrobně palivového dřeva v Sedlčánkách. Cenu si hasiči převzali ve středu v Brně na slavnostním předávání.

„Děkujeme Vám všem, kteří jste nás podpořili. Naše jednotka vyhrála v obrovské konkurenci krásné druhé místo,“ napsali hasiči. Jednotka dostala 993 hlasů v kategorii střed-sever Čech. Zvítězila jednotka z Hřenska se 2509 hlasy. Třetí místo obdrželi hasiči Senohrab.

Čelákovičtí hasiči vyjeli k požáru 4. dubna večer. Hořely dvě haly briketárny, protože se plameny nedařilo zvládnout, byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. Škodu hasiči vyčíslili na osm milionů korun. Příčinou požáru je zřejmě závada na elektroinstalaci. Při zásahu se zranili dva hasiči.

Odborná porota ocenila v Brně 25 jednotek a 25 sborů z celé České republiky za provedené zásahy jednotek obcí a činnosti sborů.

V Čelákovicích hořela briketárna, zranili se hasiči

„Také letos byly nejčastějšími přihlášenými zásahy při požárech objektů, dopravních nehodách, záchraně tonoucích apod. V kategorii sborů se nejčastěji objevovaly dny záchranářů, významná výročí sborů i aktivity spojené s pomocí v rámci událostí vzniklých v důsledku dění na Ukrajině. Pomyslnými vítězi se v rámci hlasování s největším počtem hlasů stala jednotka obce Hřensko,“ uvedl prezident spolku Jiří Bezděk.

Galavečer moderoval Petr Rychlý. Hudební program pro čtyři stovky hostů připravila Ilona Csáková a písničkář Pokáč. Nechyběl také Ondřej Vetchý.

Foto: Hasiči Čelákovice

Přidat na Seznam.cz