Čtvrtek, 18 července, 2024
ČelákoviceKrimiNews

V Čelákovicích hořela briketárna, zranili se hasiči

Hala briketárny hořela v noci v Čelákovicích – Sedlčánkách. Škodu hasiči vyčíslili na osm milionů korun. Příčinou požáru je zřejmě závada na elektroinstalaci. Při zásahu se zranili dva hasiči.

Požár vypukl před půlnocí a vyjely k němu profesionální i dobrovolné jednotky ze širokého okolí. Nejprve operační důstojník na místo povolal profesionální hasiče z Českého Brodu, Nymburka a Staré Boleslavi spolu s dobrovolnými hasiči obcí Čelákovice a Lysá nad Labem. Hořely dvě haly. Následně byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a do akce povoláni dobrovolní hasiči z Brandýsa nad Labem a Přerova nad Labem.

„Na Labi bylo zřízené čerpací stanoviště k plynulé dodávce vody k hašení požáru. Protože bylo zapotřebí zřídit druhé čerpací stanoviště a střídat zasahující hasiče v dýchací technice, byly povolány další posilové jednotky – dobrovolní hasiči obcí Břežany II., Bříství, Jirny, Kounice, Nové Jirny, Poříčany, Semice, Stará Boleslav, Vyšehořovice a Zápy,“ sdělila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová s tím, že byl vyhlášen i třetí stupeň poplachu.

Policisté z Čelákovic hledají muže, který nakupoval s nalezenou kartou

O půl třetí ráno byly plameny pod kontrolou a šest ráno byl zcela zlikvidován. Budova byla podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové velmi zakouřená a starosta Čelákovic Josef Pátek doporučil obyvatelům, aby nevětrali.

Při zásahu se lehce zranil jeden profesionální a jeden dobrovolný hasič. „Škoda byla vyčíslena na osm milionů korun, hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších pěti milionů korun. Příčinou požáru je technická závada na elektroinstalaci,“ konstatovala Fliegerová.

Foto: HZS Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz