Pondělí, 15 července, 2024
KulturaNews

Free festival navštívilo 12 tisíc lidí. Organizátoři pomohou spolku Ptákoplaš

Nejméně 12 tisíc lidí navštívilo o uplynulém víkendu Free festival v Brandýse nad Labem. Organizátoři se rozhodli, že část výtěžku půjde do spolku při komunitním centru U Podivena.

„Celkový počet návštěvníků zatím není přesný. Každopádně na předpremiéru přišlo více než 1200 lidí, na premiéře bylo přes 2200 lidí. Sobota a neděle je orientačně na 8-9 tisících,“ sdělil našemu serveru organizátor Free festivalu Marek Sklenář.

Reportáž: Free festival aneb fascinující show na zámku

Pochvaloval si organizaci i průběh festivalu. Všude bylo podle něj čisto a lidé se výborně bavili. Ohlas byl dle pořadatele jen pozitivní. „Podařilo se nám dost lidí nejprve rozplakat, pak rozesmát, a nakonec přišel ten pocit, že i v dnešní době může být hodně skvělých okamžiků,“ svěřil se Sklenář.

Free festival každý rok podporuje nějaký charitativní projekt, tentokrát si pořadatelé vybrali spolek lidí se zdravotním znevýhodněním Ptákoplaš, který působí v komunitním centru U Podivena ve Staré Boleslavi. Podle Sklenáře je čeká výlet s překvapením a dárky. Více ale prozradit nechce, protože je to překvapení.

Hasiči ze Staré Boleslavi otevřeli bránu. Lidé žasli nad šlehajícím plamenem

Organizátoři také zveřejnili seznam skladeb, které hrály v pátek večer na Noci filmového hudby. Seznam je v pořadí, jak písně slyšeli diváci: Pán prstenů, Star Wars, Vinnetou – medley, James Bond – Skyfall, Cirkus Humberto, Gladiator – Now We Are Free, The Da Vinci Code, Forrest Gump theme, Matrix – Burly Brawl, The Lonely Shepherd, Inception – Time, Inception – Dream is collapsing, Chi Mai Tarantino – medley, Dirty Dancing – Time of my life, Great Gatsby – A little party never killed nobody, Shrek – Funkytown, Shrek – Living la vida loca, Pirates of the Caribbean, Medley of Big Evr Band, All star by Smash Mouth (Shrek), Kačeři – prodloužená verze, O Fortuna (Carmina Burana), Friends a Rocky – Gonna fly now.

Přidat na Seznam.cz