Čtvrtek, 30 května, 2024
SpolečnostTop

Fotogalerie: Obchvat Staré Boleslavi z dronu

Obchvat Staré Boleslavi je už skoro den v provozu a řidiči ušetří cestu městem. Podívejte se na stavbu z ptačí perspektivy.

Obchvat vyšel na 129 milionů korun. Silnice, která odvede dopravu od dálnice D10 k silnici II/331 do Mělníka, měří tři kilometry. Součástí jsou také tři křižovatky. V ulici Třebízského je křižovatka světelná.

„Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav na obchvat čekalo řadu let. Nyní se tedy městu citelně uleví od velké dopravní zatíženosti, protože uzel poblíž dálnice D10 patří k dopravně přetíženým místům našeho kraje a je potřeba dopravu od města odklonit,“ uvedla Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje.

Včerejšího otevření se zúčastnil starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město), ministr dopravy Martin Kupka (ODS), krajský radní pro dopravu Karel Bendl (ODS), zhotovitelé stavby a zástupci silničářů.

U slavnostního otevření nechyběli občané a také děti z MŠ Třebízského, které dostaly křídy, aby mohly novou silnici pomalovat. Zajímavostí byl také robotický pes firmy Strabag.

Foto: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments