Čtvrtek, 18 dubna, 2024
ČelákoviceNewsPříroda a ekologie

Dubnové akce: Procházka Hluchovem, přednáška o květinách i brigáda v přírodě

Po přednášce o jarním kvítí 4. 4. (od 14:30) v Komunitním centru čelákovické fary se vydáme do lesa. Na procházku přírodní památkou Hluchov se sejdeme v sobotu 6. 4. 2024 od 9:30 v rámci Toulek Polabím organizovaných Místní akční skupinou Střední Polabí. Sraz je v ulici U Hluchova před jezdeckým klubem v 9:30 ve Staré Boleslavi. Oběma akcemi provede předseda spolku RNDr. Petr Petřík, PhD.

Okrašlovací spolek čelákovický se také od roku 2015 stará o spolkovou alej v oblasti Krátké Linvy. Naše činnost se nezaměřuje pouze na stromy, ale též máme v „merku“ okolí aleje. Při našich průzkumech a úklidech jsme narazili na stráň, kde rostou chráněné hlaváčky jarní. Stráň ale silně zarůstá náletovými křovinami a je nutné ji pravidelně prořezávat, aby se populace hlaváčků udržela.

Pokud vám naše práce dává smysl a chcete se připojit, tak přijďte v neděli 7. dubna ve 14:00 na Viničný vrch u Mochova (u skladu krajské správy silnic). Rukavice, pevnou obuv, hrábě, pilky, kleště s sebou.

Nakonec uzavřeme pozvánkou ke Dni Země, který organizujeme s Městským domem dětí a mládeže Čelákovice o pátečním dopoledni 19. 4. na místní zahradě a při čelákovickém potoce. Tématem bude městské zeleň a voda v krajině. Pro další podrobnosti odkazujeme na naše webové stránky https://www.celakovice.org/ nebo pište na okraslovaci.spolek.celakovicky@gmail.com.

Autor: Petr Herman, Okrašlovací spolek čelákovický
Foto: M. Rudolf

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments