Čtvrtek, 18 července, 2024
SpolečnostTop

Dobročinný obchod Dobromysl bojuje v soutěži. Pomoct může každý

Dobročinný obchod z našeho dvojměstí Dobromysl bojuje v soutěži Dobrá praxe Národní síť zdravých měst. Hlasovat pro něj můžete až do 12. prosince.

Hlasování probíhá na facebookové stránce formou lajku. Výsledky budou vyhlášeny v lednu 2023. V polovině listopadu měl 90 hlasů.

Sdílíme celý popis dobročinného obchodu Dobromysl:

Cílem je podpořit znovuvyužití věcí, které by jinak skončily na skládce a ze získaného zisku z jejich prodeje financovat drobné projekty v regionu.

Jak to vlastně funguje?
Obchod je provozován MAS-Střední Polabí, z.s. Do obchodu nebo do sběrných boxů spřátelených obchodů a škol nosí lidé (vč.dětí) věci, které dosud slouží a mohou být potřebné pro další  (oděvy, věci do domácnosti, knihy ad.). Věci se zde prodávají za symbolické ceny, ty které se neprodají jsou odvezeny do komunitního centra a dalších charitativních míst.

Měli byste zájem o týdenní newslettery?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Ze zisku utrženého z prodeje jsou financovány drobné projekty v území MAS Střední Polabí do 20 000,- Kč, na které by jinak bylo těžké získat finanční podporu. Dosud takto bylo podpořeno 18 projektů v oblasti sociální, kulturní i environmentální v celkové hodnotě 300 tisíc korun. Žadatelem mohou být organizace i jednotlivci.

Spolek v Polabí chrání přírodu, sází zeleň a bojuje proti suchu

Výzva na podávání žádostí o podporu projektů je vyhlášena jednou ročně. Podané žádosti hodnotí výběrová komise a podle bodového ohodnocení je sestaveno pořadí podpory. Dárci vědí na jaký projekt zrovna půjde zisk z prodeje, což funguje jako motivace přinést pěkné věci na prodej.

Mezi podpořenými projekty jsou například – hloubení tůněk pro zvěř v lese, výsadba aleje, pomůcky pro Hospic, vybavení mobilní herny pro děti, která zajíždí do malých obcí, pomůcky pro  streetwork akci pro mládež „ulice“, se kterou pracuje místní organizace Plejs, materiál pro opravu Božích muk ad. (ukázky podpořených projektů jsou přiloženy).

V letošním roce byly rozdány i poukázky po 500,- Kč na nákup zboží i uprchlíkům z Ukrajiny, kteří žijí v centrech zřízených městem Brandýsa n/L. Pro propagaci obchůdku a jeho smyslu jsou pořádány další  akce např dobročinný ples, módní přehlídka, účast na food festivalu, projektové dny na školách, letní a vánoční soutěže.

Zdroj: Národní síť zdravých měst

Přidat na Seznam.cz