Středa, 17 dubna, 2024
NewsSpolečnost

Divadlo, lasery i zkoušky smyslů. Večerní bojovka se vydařila

Divadelní představení, laserová show, promítání, zkouška smyslů a hlavně hodně zábavy. Takový byl sobotní večer ve Staré Boleslavi, kde MAS Střední Polabí pořádala večerní bojovku Zavraždili Ludmilu.

Dostaveníčko si zájemci o soutěžení čili rodiče i děti, případně kdokoliv jiný, dali v prostorách infocentra Poutního místa Stará Boleslav, kde byl start i cíl. Po zakoupení vstupenky dostali soutěžící plánek s celkem deseti zastaveními. Na každém z nich byl nachystán úkol, který nejen děti s nadšením plnily.

Jednotlivci i skupiny během akce prošli centrum Staré Boleslavi. Například v Kapli Blahoslaveného Podivena skládali rodokmen svaté Ludmily, v protějším Komunitním centru U Podivena zase míchali barvy podle několika obrazů. V kolébce tam mohli vidět také sv. Ludmilu.

V Adélčino Květinářství v kavárně lidé poznávali, co naši dávní předci měli na jídelním stole a co rozhodně ne. Ambity baziliky zase ukrývaly truhlu, kterou soutěžící mohli jít hledat až poté, co brkem napsali své jméno hlaholicí. Mohli si vybrat, jestli budou psát perem páva, nebo čápa marabu.

Ve Staroboleslavské bráně na ně čekala hádanka, v Děkanské zahradě „čuchali“ ke čtyřem vůním a hádali, která se podobá dřívější dobrotě. Některé obličeje dávaly znát, že tam nejsou jenom vůně. Krátké, za to ale krásné divadelní představení, čekalo na děti v Komunitní zahradě Prostor 108. Amatérští herci tam ztvárnili zavraždění sv. Ludmily, jehož součástí byla další indicie. Ve sklepě místní budovy si pak protáhli tělo prolézáním barevných laseru, které museli obejít, aby se dostali k další truhle.

Poslední zastávka před cílem byla v Rodinném klubu Klíček, kde čekal sv. Václav a jeho zvuková soutěžní hádanka, po níž se úspěšní lovci vraceli zpět k infocentru, v němž si z truhly vybrali zaslouženou odměnu.

Od půl desáté večer se pak všichni sešli před Staroboleslavskou branou, kde probíhalo promítání přímo na zeď brány. Za hudebního doprovodu zhlédli nejen život sv. Ludmily, ale i dalších Přemyslovců i historii brány.

Emilie Koťátková z pořádající MAS Střední Polabí serveru Aktuálně z Brandýska řekla, že akce byla velmi úspěšná a sešlo se přibližně 400 soutěžících. Největším lákadlem podle ní bylo právě divadelní představení, laser nebo promítání na bránu. „Zajímavé bylo, ze večer pak chodili i teenageři a dospělí, přestože jsme avizovali hru pro děti,“ konstatovala Koťátková.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments