Čtvrtek, 18 dubna, 2024
KrimiNews

Cizince, který útočil v Mochově, obvinili z vraždy

Po napadení krajana na ubytovně v Mochově podezřelý muž utekl. Na základě vyhlášeného celostátního pátrání jej zadrželi policisté v Moravskoslezském kraji. 

V souvislosti s napadením mezi dvěma muži v polovině dubna tohoto roku, ke kterému došlo na jedné z ubytoven v Mochově na Praze-venkov VÝCHOD, pátrali kriminalisté po 51letém muži,  který měl svého krajana po předešlé hádce napadnout a způsobit mu vážné zranění s nutností hospitalizace v nemocnici.

Po podezřelém muži, který měl mít toto napadení na svědomí, vyhlásili policisté okamžitě pátrání a v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro možné podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

51letého cizince se podařilo zhruba deset dní po spáchání činu vypátrat a zadržet. A to díky velmi dobré spolupráci kriminalistů z Ostravy, kteří na základě pátrání, kdy byl 51letý cizinec vyhlášen jako celostátně hledaný, a svých šetření a poznatků, zaznamenali pohyb tohoto muže na jedné z ubytoven v Ostravě. Tam jej také příslušníci moravskoslezské zásahové jednotky zadrželi a předali do Středočeského kraje, kde k napadení došlo.

V dané věci, po provedení dalších potřebných výslechů a šetření, došlo také k změně právní kvalifikace případu, a to z těžkého ublížení na zdraví na zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Z tohoto zločinu mu také krajští kriminalisté sdělili obvinění. 51letému cizinci, který je vyšetřován vazebně a který měl po hádce svého krajana napadnout nožem a způsobit mu vážná zranění, tak hrozí v případě uznání viny před soudem trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let.

Zdroj: mjr. Mgr. Vlasta Suchánková, tisková mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments