Pondělí, 15 července, 2024
TopZprávy

Bratři děkujeme, vzkázali Ukrajinci občanům města

Velké poděkování zaslali v pondělí zástupci ukrajinského města Dunajivci občanům Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi a starostovi Vlastimilu Pickovi. Obdrželi první zásilku pomoci.

Starostka Dunajivce Zayats Velina Vladislavivna zveřejnila dopis pro našeho starostu na facebookovém profilu města. Zároveň k němu přidala i český komentář:

„Za všechny občany města Dunajevci, za Městskou radu města a ode mne osobně Vám velmi děkujeme a také všem obyvatelům bratrského města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, za Vaší neskonalou podporu.“

Brandýsem zněla hudba pro Ukrajinu. Nápad jsem dostal u piva, řekl organizátor

Sbírka pro Ukrajinu již skončila. Minulý týden bylo odesláno 114 krabic pomoci. Další várka by měla odjet tento týden. Lidé přinášeli zdravotnický materiál, nafukovací matrace, karimatky, polštáře, drogérii a saponáty. Pomoc vyvrcholila v sobotu benefičním koncertem na Masarykově náměstí, kde bez nároku na honorář zazpívalo šest místních kapel. Spolu s restauracemi se vybralo přes 80 tisíc korun.

Lidé již naplnili stovku krabic pomoci. Čelákovice chystají ubytování

Do Dunajivci putuje také terénní automobil Santana z roku 2006, který vlastnily technické služby, a rozhodly se jej věnovat. Hodnota automobilu je asi 32 tisíc korun.

Foto: Město Dunajivci

Přidat na Seznam.cz