Pátek, 1 března, 2024
NewsSpolečnost

Brandýské nemocnici se dařilo. Otevřela nové oddělení a přibyli lékaři

Uplynulý rok byl pro brandýskou nemocnici v mnoha ohledech úspěšný. Významnou modernizací prošel suterén nemocnice a byl vytvořen nový ambulantní trakt. Nemocnice představila úplně nový pavilon rehabilitace s moderními fyzioterapeutickými lehátky. Renovována byla také urologická ambulance a bylo otevřeno nové urologické centrum jednodenní péče, které se soustředí na specifické urologické zákroky bez nutnosti hospitalizace.

Nemocnice posílila i odborný lékařský personál a pořídila řadu nových přístrojů. Pro své pacienty nemocnice spustila systém online objednání, kdy je možné objednat se v řádu několika dní na řadu vyšetření, například na CT. Oproti roku 2022 nemocnice zaznamenala také nárůst chirurgických a ortopedických operací o desítky zákroků ročně a o stovky hospitalizovaných pacientů na lůžkových odděleních.

Rok 2023 se v brandýské nemocnici nesl ve znamení významného rozšiřování a zvyšování standardu služeb. Opraveno bylo celé interní oddělení včetně jednotky intenzivní péče. V novém ambulantním traktu nemocnice otevřela dvě nové ambulance – nefrologickou ambulanci pro komplexní péči ledvinových obtíží a endokrinologickou, která se zabývá diagnostikou a léčbou širokého spektra hormonálních poruch.

Koncem října nemocnice otevřela nový pavilon rehabilitace pro děti i dospělé, který nabízí vysoký komfort péče v moderním zázemí pod vedením MUDr. Ludmily Jiráčkové. I díky nově pořízeným fyzioterapeutickým lehátkům či přístrojům, jakými jsou například vysokovýkonné lasery se skenerem, poskytuje širokou škálu terapií. Rehabilitovat se zde mohou děti se špatným držením těla či bolestí hlavy i kloubů. U dospělé klientely se kromě běžných komplexních rehabilitačních vyšetření a individuální fyzioterapie lékaři zaměřují na léčení bolestí zad z přetěžování či degenerativních změn páteře.

Jste spokojeni s brandýskou nemocnici?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nechybí ani možnost přístrojové lymfodrenáže či elektroléčba. Dále se zde rehabilitují pacienti s bolestmi kloubů, po různých úrazech nebo při neurologických onemocněních. Léčba vysokovýkonným laserem je v současnosti jednou z nejlepších metod na trhu v oblasti zmírnění dlouhodobých bolestí pohybového aparátu či sportovních zranění, ale pomáhá i k obnovení plicních funkcí a úlevě obtíží po těžkém průběhu covidu.

Nemocnice v minulém roce rozšířila svůj lékařský tým, například o specialisty v nově otevřeném urologickém centru jednodenní péče, na neurologické ambulanci, v infuzním centru zaměřeném na vitamínové infuzní terapie a na dermatovenerologické ambulanci, kde byla rozšířena nabídka o ošetření v oblasti estetické dermatologie.

Nemocnice pořídila také nové přístrojové vybavení. Díky dotaci od krajského úřadu byly pro intenzivní péči zakoupeny vysoce kvalitní spirometry a kardiologický ultrazvukový přístroj. Z vlastních zdrojů byly opatřeny nové ultrazvuky, infuzní technika včetně dokovacích stanic a motomed a na ORL ambulanci je nyní nově k dispozici moderní audio přístroj pro kvalitnější vyšetření sluchu. Kardiologická ambulance má obnovené přístrojové vybavení v podobě tlakových a EKG holterů. Do urologického centra jednodenní péče byl pořízen také nový přístroj – křeslo Emsella pro převratnou bezbolestnou léčbu inkontinence a posílení pánevního dna mužů i žen.

„V minulém roce jsme se opět posunuli o výrazný krok vpřed a chceme v tom i letos pokračovat. Máme zkušené lékaře i kvalitní vybavení a věřím, že i v budoucnu budeme vyhledávanou alternativou v poskytování odborné zdravotní péče také pro Pražany, kteří mají brandýskou nemocnici v blízké dojezdové vzdálenosti. Velkým benefitem v naší nemocnici jsou velice krátké čekací lhůty na některá vyšetření oproti pracovištím v jiných nemocnicích, například CT vyšetření. To můžeme provést nezávisle na tom, odkud bylo pacientovi původně doporučeno. Ze stavebních úprav se u hlavní budovy nemocnice podařilo koncem minulého roku také dokončit opravu fasády a oken,“ uzavírá ředitel brandýské nemocnice, Ing. Petr Zatloukal.

V letošním roce bude brandýská nemocnice navazovat na další investice do rozvoje nemocnice. Za finanční podpory dotací ze Středočeského kraje bude například modernizovat laboratoř. Z vlastních zdrojů bude dále investovat do vybavenosti operačních sálů a nových moderních přístrojů v oblasti zobrazovacích metod.

O Nemocnici Brandýs nad Labem 

 Nemocnice Brandýs nad Labem – Stará Boleslav zajišťuje profesionální lékařskou péči pro spádovou oblast s více než 90 000 obyvatel. V dojezdové vzdálenosti z Prahy má k dispozici 144 lůžek, z toho 40 lůžek na interním oddělení, 18 lůžek jednodenní péče (chirurgie, ortopedie, gynekologie), 6 lůžek na jednotce intenzivní péče a 80 lůžek následné péče. Pacienti se na řadu vyšetření mohou objednat sami on-line, například na CT, ORL, neurologii, urologickou ambulanci nebo vitamínovou infuzní terapii.

Více na: https://www.nemocnicebrandys.cz/.

Zdroj: Tisková zpráva nemocnice

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments