Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NeratoviceNews

Bombového anonyma, který volal do Spolany, mohou telefonáty vyjít na miliony

Ve středu přijalo operační středisko středočeské policie na tísňové lince 158 oznámení o uložení nástražného výbušného systému v neratovické Spolaně. Anonym oznámil, že Spolanu zničí a ihned po oznámení zavěsil. Nejednalo se ale o první oznámení tohoto druhu, ale již čtvrté, které policisté během několika měsíců museli řešit.

Na místo ihned, v brzkých ranních hodinách, vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Nejprve byli z objektu Spolany evakuováni zaměstnanci, kterých bylo téměř 400. Policisté pak na místo vyslali i služební kynology se služebními psy speciálně vycvičenými na vyhledávání výbušnin, kromě 2 středočeských psovodů přijeli vypomoci i kolegové z Prahy a Ústeckého kraje.

Po několikahodinové prověrce rozsáhlého objektu bylo vyloučeno uložení jakéhokoliv nebezpečného materiálu nebo nástražného výbušného systému a zaměstnanci se mohli vrátit zpět na pracoviště.

Týmu mělnických kriminalistů, který na objasnění a vypátrání anonyma, tohoto i předešlých oznámení, z července a září loňského roku a ledna letošního roku usilovně pracoval, se důkladným operativním šetřením podařilo zjistit osobu podezřelého 33letého muže, který byl po předchozím souhlasu se zadržením ze strany Okresního státního zastupitelství v Mělníku téhož dne v odpoledních hodinách zadržen.

Dnešního dne kriminalisté zahájili trestní zadrženého muže, kterého obvinili z pokračujícího přečinu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až 5letý trest odnětí svobody.

Policisté žádné oznámení o uložení nástražného výbušného systému nikdy nepodceňují, okamžitě na něj reagují a vysílají všechny dostupné síly a prostředky na místo. Škoda, která  složkám IZS za zbytečné výjezdy vznikla, stejně tak škoda, která vznikla Spolaně nebyla dosud přesně vyčíslena, nicméně se bude pohybovat v řádu několika milionů korun.

Zdroj: por. Mgr. Pavel Truxa, tiskový mluvčí PČR

Podle informací médií byl muž v minulosti ve Spolaně zaměstsnán jako brigádník. Svým kolegům tak chtěl dělat problémy.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments