Pondělí, 15 července, 2024
KulturaRozhovory

Brandýsem zněla hudba pro Ukrajinu. Nápad jsem dostal u piva, řekl organizátor

Šest brandýských kapel vystoupilo v sobotu v centru města, aby pomohli podpořit sbírku na pomoc Ukrajině. Lidé mohli nosit potřebné věci, ale také peníze, které předali přímo zástupcům města. Akci se podařilo dát dohromady za rekordní čas. Vybralo se 82 500 korun.

Úderem jedné hodiny odpoledne se na Masarykově náměstí v Brandýse rozezněly první tóny, které měla na svědomí kapela mladých hudebníků z Bound To Break. Pódium jí patřilo 45 minut a pořádně rozproudila příchozí návštěvníky.

Lidé již naplnili stovku krabic pomoci. Čelákovice chystají ubytování

Následovalo vystoupení dalších kapel Space Club či Vombat Kruton. Poté si vzal slovo starosta města Vlastimil Picek, který lidem poděkoval. Město, jak slíbilo, věnovalo partnerskému městu Dunajivci terénní off road, který si lidé mohli prohlédnout hned vedle pódia. Jako další se představily místní kapely Paradox Unit, Porno Bazookas nebo The Drain. Hudebníci hráli bez nároku na honorář. Odpolednem provázela moderátorka Sára Vančová.

Celou akci vymyslel a zorganizoval manažer a osvětlovač Adam Dufek. „Minulý pátek večer jsem v hospodě na pivu dostal nápad, jak se angažovat v pomoci Ukrajině a tamním lidem. Napsal jsem klukům z Bound To Break, jestli mi pomohou sehnat nějaké kapely a z toho pak vznikla tato akce,“ řekl serveru Aktuálně z Brandýska Adam Dufek.

Exkluzivní rozhovor s brandýskou kapelou Bound To Break

Organizátor poté kontaktoval místostarostu města, jestli by nebylo možné zapůjčit mobilní stage a zaplatit zvukaře. O tom však musela rozhodnout až rada města v pondělí. Organizátor proto měl víkend na to, aby domluvil další detaily.

„Během tří dnů jsem vymyslel akci a pak během týdne s kapelami a městem doladil detaily. Bylo potřeba zapůjčit světelnou techniku. Brandejská hospoda dala kapelám zázemí a občerstvení bez finančních nároků. Sama bude věnovat dnešní zisk na lidi z Ukrajiny. Savannah Cafe prodávalo svařák a zisk půjde Dunajivci,“ konstatoval Dufek.

Největší problém bylo podle něj počasí. „Když jsem se v pátek ráno probudil a viděl sníh…. Na dnešek jsem spal čtyři hodiny,“ svěřil se organizátor, který zároveň poděkoval městu, kapelám a všem, co se na akci podíleli. Podle něj se vybralo 62 500 Kč, Brandýská hospoda věnuje ještě svou tržbu, která činní asi 20 tisíc korun.

Autor: Ondřej Kořínek

Přidat na Seznam.cz