Úterý, 25 června, 2024
ČelákoviceNewsSpolečnost

Alej v Čelákovicích je nejkrásnější ve Středočeském kraji

Čelákovická alej u mlýnského náhonu vyhrála krajské kolo soutěže Alej roku 2022. Obdržela krásných 308 hlasů. Na druhém místě se umístila Zámecká alej v Hořovicích, na třetím Jírovcová alej v Čermákových sadech.

Hlasování za celou Českou republiku vyhrála Lipová alej na Uhlířském vrchu v Bruntále, která obdržela 1041 hlasů, čelákovická alej však bodovala i v celostátní soutěži. Umístila se na pěkném šestém místě. Celkem se soutěže účastnilo 94 alejí.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Alej do soutěže nominovala místní fotografka Michaela Jindřišková. „Naše alej je přesně to místo, které vám nedá nevyfotit si ho. Pořád ve mě vyvolává pocit úžasu a nejvíc mě baví, jak mírně zatáčí a je vidět odraz stromů ve vodě,“ vylíčila serveru Aktuálně z Brandýska fotografka.

„Jednou se mi ji podařilo vyfotit i v zimě celou zasněženou, a to u nás moc často nebývá. Když jsem pak viděla projekt alej roku, napadlo mě, že mám zajímavé podklady na to, ukázat ji v soutěži,“ doplnila.

Foto: Michaela Jindřišková

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments