Úterý, 5 března, 2024
NewsSpolečnost

Zvolte sportovce roku Brandýsa-Boleslavi

O nejlepším sportovci z našeho města můžete v obnovené anketě Sportovec roku hlasovat od 1. do 29. února.

Město ve spolupráci s komisí pro sport a volný čas obnovuje tradici ankety o nejúspěšnější sportovce Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. Po čtyřech letech pauzy se tak ocenění za své sportovní výsledky roku 2023 dočkají sportovci, družstva i trenéři v celkem šesti kategoriích. Samostatnou kategorií je pak síň slávy, kam jsou tradičně uváděny legendy místního sportovního světa.

Hlasování odborné poroty i široké veřejnosti bude probíhat po celý únor prostřednictvím platformy Munipolis. Sportovce roku 2023 pak slavnostně vyhlásíme ve středu 13. března v 18 hodin v kapli brandýského zámku. 

Hlasovat můžete od 1. do 29. února 2024. Hlasovací anketa je spuštěna na tomto odkazu.

Přehled nominovaných:

Kategorie č. 1 – Dospělí – jednotlivci

Tereza Holcová, atletika – hod kladivem (1. místo MČR žen, 1. místo akademické MČR)

Lumír Král, sportovní šerm – šavle (3. místo MČR, 2. místo zlatý list Houštky)

Jiří Čížek, tenis (vicemistr republiky družstev, bodován ve světovém žebříčku ATP, top 5 hráč ČR svého ročníku v kategorii dospělých)

Kategorie č. 2 – Dospělí – kolektivy

Štafeta 4 x 400 m (Tesař, Veselý, Podolák, Šabata), atletika (3. místo MČR, oddílový record)

Družstvo SK Houštka 1 (Král K., Král L., Kotlan), sportovní šerm (3. místo MČR)

DSK Brandýs Ženy A, basketball (1. místo 1. liga žen, v baráži postup do nejvyšší soutěže Chance ŽBL)

Kategorie č. 3 – Dorost, junioři – jednotlivci

Barbora Suchánková, taneční sport (4. místo Mia Festival)

Adam Horáček, vodní motorismus (1. místo MS Formule Future, 1. místo MČR Formule Future)

Jakub Voneš, kanoistika na divoké vodě (1. místo MČR, 1. místo český pohár)

Kryštof Todt, bojová umění – kickbox (2 x 2. místo MČR)

Kryštof Král, sportovní šerm – šavle (2. místo MČR, 2. místo Jarní šavle Praha)

Markéta Burešová, veslování (1. místo MČR Beach Sprint solo dorostenky, 1. místo MČR Sprint čtyřka dorostenky)

Kategorie č. 4 – Žactvo – jednotlivci

Adam Axon, atletika – běh na 1500m (3. místo MČR, oddílový record)

Alžběta Vencová, kanoistika na divoké vodě (2. místo MČR, 4. místo český pohár)

Lukáš Hladík, veslování (2. místo MČR, 1. místo mistrovství oblasti Labe)

Vojtěch Machaj, sportovní šerm (1. místo MČR U15 jednotlivci i družstva, 1.  místo MČR U17 družstva, 1. místo mezinárodní turnaj Mainz)

Kategorie č. 5 – Žactvo, dorost – kolektivy

Tým U11 mix, basketball (1. místo MČR)

Funatic club – Venom, sportovní tanec (1. místo Mia Festival Grandfinále, 1. místo Mia Festival Finále)

Družstvo kajakářek (Vencová, Vakuová, Pádivá), kanoistika na divoké vodě (1. místo MČR kanoe, 1. místo MČR kajak)

Čtyřka dorostenek (Burešová, Vaněčková, Trnková, Syrůčková), veslování (1. místo MČR sprint, 4. místo MČR, 2. místo Mistrovství oblasti Labe)

Školní štafetové družstvo ZŠ Na Výsluní, atletika (1. místo republikové finále, 1. místo krajské kolo, 1. místo okresní kolo)

Družstvo SK Houštka 1 (Kotlanová, Jirešová, Sojovská J., Sojovská E.), sportovní šerm (1. místo MČR kadetky)

Kategorie č. 6 – Trenéři

Petr Sklenář, atletika (trenér vrhů, trenér nominované Terezy Holcové)

Natálie Haburová, taneční sport (trenérka nominovaných tanečních družstev)

Pavel Pavlíček, sportovní šerm (trenér všech nominovaných šermířů)

Daniel Kurucz, basketball (trenér DSK Brandýs, Ženy A)

Síň slávy

Velmi výjimečnou kategorií je síň slávy, do které bylo v minulosti uvedeno již 14 osobností, mezi nimi cyklista a motocyklový závodník František Haupt, významná osobnost sokolského a veslařského života Karel Práchenský nebo legendární tělocvikář a sportovec tělem i duší Josef Kaluha. Právě po jejich bok se letos může zařadit jeden z těchto tří nominovaných (o této kategorii rozhodne odborná porota):

Ing. František Štecha – dlouholetého závodníka, trenéra a funkcionáře a několikanásobného krajského přeborníka navrhl Šermířský klub Houštka.

Ing. Jiří Zamazal – bývalého předsedu klubu z let 2000-2018, který v loňském roce oslavil osmdesáté narozeniny, do síně slávy nominoval FK Brandýs nad Labem.

 Mgr. Jiří Mašín – úspěšného basketbalistu, trenéra a učitele tělocviku, který předával svou lásku k pohybu celým generacím brandýských žáků a který v letošním roce také slaví významné životní jubileum, nominovali společně BK Brandýs nad Labem a ZŠ Na Výsluní.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz
3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments