Úterý, 25 června, 2024
TopZprávy

ZŠ Na Výsluní má mimořádné volno kvůli karanténám

Základní škola Na Výsluní vyhlásila mimořádné ředitelské volno na pondělí a úterý. Důvodem je velké množství tříd v karanténě a nákazám nemocí covid-19. Do školy se děti vrátí až 3. ledna, informoval v sobotu ředitel školy Jan Přibyl.

„Od včerejšího odpoledne nám spadlo velmi vysoké množství tříd do karantény, dohromady jich nyní je již 13. Celý dnešní den tedy situaci řeším a po domluvě s vedením krajské hygienické stanice a po domluvě s panem starostou vyhlašuji ještě i na pondělí 20. 12. a úterý 21. 12. ředitelské volno,“ uvedl ředitel školy.

Podle něj chce škola předejít dalším karanténám a nákazám, které se ve školy objevily i mezi očkovanými. Ředitel zdůraznil, že priorita je zachování prezenční výuky, ale situace to v tuto chvíli nedovoluje. Dva dny před vánočními prázdninami chtěli učitelé a žáci věnovat třídním aktivitám, a tak škola nepředpokládá mezery ve výuce.

Děti ze ZŠ Výsluní tudíž mají volno a do školy se vrátí až 3. ledna. Nejmenší děti budou moct zůstat v družině. Další podrobnosti jsou na webu školy.

Přidat na Seznam.cz