Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Zloději budou mít utrum. Začalo forenzní značení kol

Minulý týden odstartovalo na služebně městské policie v brandýské ulici Karla Tájka forenzní značení kol a kompenzačních pomůcek proti krádeži. Strážníci označili během prvního dne identitu dvacítce jízdních kol a jednomu elektrickému vozíku v celkové odhadované hodnotě 890 tisíc korun.

Také brandýští policisté již absolvovali speciální školení na forenzní identifikační značení a budou moci přímo v terénu zjistit, zda je jízdní kolo drženo oprávněnou osobou, či nikoliv. Za pomoci speciálního světla a mikroskopu, které budou součástí policejního vybavení, budou moci policisté přímo při kontrole ověřit, zda jízdní kolo není evidováno jako odcizené a zjistit další užitečné údaje. Systém, kde jsou kola evidována, je celostátní, a proto je možné vypátrat jízdní kolo pocházející z trestné činnosti i mimo území města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Při požáru bytu v Brandýse hasiči zachránili kočku

Další značení bude prováděno v úterý 3. 5. 2022, úterý 10. 5. 2022, středa 18. 5. 2022. Lidé si mohou rezervovat termín telefonicky na čísle: 326 909 158 nebo 602 362 341. Značení je zdarma.

Označená kola a kompenzační pomůcky budou součástí evidence REFIZ. V případě krádeže je tak půjde snadno najít. Více informací o tomto registru je zde.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Policie ČR

Přidat na Seznam.cz