Úterý, 18 června, 2024
ČelákoviceDopravaNews

Zastávka Čelákovice-Jiřina je zcela v novém

Správa železnic dokončila rekonstrukci zastávky Čelákovice-Jiřina. Jde o součást modernizace trati, kdy byl vyměněn železniční most přes Labe.

„V rámci modernizace úseku Čelákovice – Lysá nad L. se rekonstruovala zastávka Čelákovice-Jiřina. Nové je nástupiště, přístřešek, mobiliář i informační systém. Nejvýznamnější součástí stavby, která skončí v červnu letošního roku, byla výměna mostu přes Labe,“ uvedla Správa železnic na Twitteru.

Nový most přes Labe slouží veřejnosti již od prosince. Výstavba mostu, který je součástí rekonstruované trati mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi, trvala 19 měsíců. Výměna byla klíčovou částí celé stavby.

Nový most v Čelákovicích bude plně zprovozněn

Původní přemostění už nevyhovovalo současným potřebám železniční dopravy zejména kvůli svému šířkovému uspořádání a technickému stavu, proto bylo nahrazeno novou nosnou konstrukcí s délkou 160 metrů a váhou 1277 tun, došlo také k úpravě spodní stavby.

Zastávka Čelákovice-Jiřina

Hlavním cílem modernizace mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi je zvýšení traťové rychlosti až na 140 km/h, spolu s vyšší kapacitou dráhy. Stavební práce začaly v polovině roku 2019 a v první fázi se týkaly úseku z Lysé nad Labem do nově vybudované odbočky Káraný. Ta díky vložení čtyř nových výhybek umožňuje vlakům přejíždět z jedné koleje na druhou. Celkové investiční náklady jsou vyčísleny na 1 820 788 824 Kč bez DPH.

Zdroj a foto: Správa železnic

Přidat na Seznam.cz