Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Vyhněte se lesům, doporučují hasiči kvůli množství sněhu

Hasiči ze Záryb vydali varování, aby lidé pro jistotu nechodili do lesa. Stromy se pod tíhou sněhu lámou. Na to upozornili také provozovatelé Jezera Lhota.

„Kvůli množství sněhu a nízkým teplotám dochází v okolních lesích k polomům stromů. Zaměstnanci obce jich museli z bezpečnostních důvodů již několik řešit. Buďte prosím při pohybu v lese velmi ostražití, případně se teď na nějakou dobu lesu raději vyhněte,“ napsali hasiči. Podle nich jsou stromy napružené a vlivem nízkých teplot dřevo křehne a praská.

Jezero Lhota v neděli napsalo, že nedoporučuje momentálně návštěvu areálu. Také tam padají větve. pracovníci Povodí Labe navíc kácejí topoly u příjezdové cesty k jezeru.

Hasiči z Brandýsa nad Labem včera informovali, že v sobotu zasahovali hned u 5 událostí. „Jednalo se o jednu dopravní nehodu a čtyři technické pomoci. Ve dvou případech jsme odstraňovali popadané stromy, v jednom případě šlo o pomoc s vyproštěním zapadnutého vozidla a v posledním o pomoc se zvednutím ulehnutého koně v Podolance,“ uvedl velitel brandýských hasičů Jaroslav Dušek.

A to nebylo vše. Hasiči stihli také odbornou přípravu velitelů a strojníků ve Staré Boleslavi a pomáhali na adventním setkání na náměstí, kde se v sobotu rozsvítil strom.

Celkově hasiči v kraji zasahovali u 77 událostí. Většinou šlo o popadené větve a stromy. Zranění včera utrpěl také muž, na kterého měl spadnout strom. Ve Staré Boleslavi kvůli tomu přistál vrtulník.

Foto: Hasiči Brandýs nad Labem

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments