Čtvrtek, 18 července, 2024
KrimiNews

VIDEO: Po bouřce vzplálo u Brázdima pole. Nešla elektřina

U obce Brázdim ve středu odpoledne hořelo pole zřejmě poté, co na něj spadly dráty elektrického vedení při bouřce. Hasiči v okrese měli dvě desítky výjezdů.

Pole začalo u Brázdimi hořet po páté hodině odpolední, kdy místem procházela silná bouřka. Podle svědka se pravděpodobně při větru ulomily větve stromu, které spadly na dráty vysokého napětí. Po pádu na zem se pak vznítilo pole.

Díky rychlé reakci zemědělců, kteří pole zorali, se podařilo zabránit dalšímu rozšíření plamenů. Elektřina v obci Brázdim, Polerady a Sluhy ještě po půl sedmé nefungovala. Požár hasily jednotky z Brázdimi, Kostelce nad Labem, Brandýsa nad Labem, Veleni a Záryb.

„Kvůli větrnému počasí hrozilo rozšíření požáru, proto bylo na místo povoláno celkem 9 jednotek. Díky rychlé reakci samotných zemědělců a prvních hasičů na místě bylo zamezeno dalšímu šíření ohně a požár byl rychle uhašen,“ napsali hasiči ze Záryb.

Středočeští hasiči informovali, že do 18. hodiny vyjeli k 60 případům. Z toho řešili 31 popadaných stromů, 13x čerpali vodu a v 8 případech odstraňovali nebezpečné stavy.

„Nejvíce zásahů, a to rovných 22 jsme evidovali na Praze-východ. Po 10 událostech jsme řešili na Praze-západ a na Mladoboleslavsku,“ konstatovali hasiči.

Video: Svědek požáru

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KlaraH
KlaraH
6 dní před

Událost se stala v Brázdimě a ne v Brázdimi! Je to (TEN) Brázdim. 😉

Redakce
Admin
5 dní před
Reply to  KlaraH

Dobrý den, ano děkujeme, bylo opraveno.