Čtvrtek, 30 května, 2024
KrimiNews

VIDEO: Opilý řidič kličkoval Brandýsem, pak nabízel úplatek

V sobotu 20. dubna před 21. hodinou si dvoučlenná hlídka policistů z Prahy venkov – východ, při dohlížení nad bezpečností silničního provozu, povšimla kličkujícího, pomalu jedoucího vozidla v Brandýse nad Labem. Z tohoto důvodu se policisté rozhodli vozidlo zastavit a zkontrolovat jeho řidiče. Za volantem seděl 56letý cizinec, který se policistům prokázal pouze cestovním pasem. Jiný doklad řidič ani předložit nemohl, protože žádný řidičský průkaz nevlastní.

Policisté cizince vyzvali, aby se podrobil testu na alkohol, kdy opakované dechové zkoušky prokázaly hodnotu 2 promile alkoholu v dechu. V okamžiku, kdy 56letý muž zjistil, že domů asi jen tak bez trestu neodjede, snažil se policisty uplatit. Nejprve gesty, později i slovně, jim nabízel nejprve dva tisíce korun, později tři a nakonec skončil u čtyř tisíc korun pro každého. Policisté muže upozornili, že si celé jeho jednání natáčí na kameru a opakovaně ho vyzvali, aby s nabízením úplatku přestal.

Nakonec cizince převezli na policejní služebnu, kde hned druhý den padlo obvinění. Kriminalisté z Prahy venkov – východ muže obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a zločinu podplácení. Za uvedené skutky mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 6letý trest odnětí svobody.

Zdroj: por. Mgr. Pavel Truxa, tiskový mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
27 dní před

Jo hochu to ses spletl,tady nejsi na Ukrajině