Úterý, 25 června, 2024
KrimiNews

Vězně, který uprchl z Jiřic, našli v Praze mezi koberci

V pondělí 25. září kolem páté hodiny ranní přijali operátoři tísňové linky oznámení o vloupání do objektu firmy v pražských Strašnicích. Policisté z Oddělení hlídkové služby Prahy IV. na místo dorazili během pouhých pár minut a po vstupu do provozovny vypátrali muže, který se ukrýval za velkými rolemi s podlahovou krytinou.

Na základě lustrace v policejních evidencích se ukázalo, že se jedná o třiačtyřicetiletého muže, který 21. září v dopoledních hodinách uprchl z věznice v Jiřicích, kde si odpykával trest za předchozí majetkovou trestnou činnost. To však nebyl jediný důvodu, proč se před policisty ukrýval. Při provedené prohlídce u něj policisté nalezli více než třicet tisíc korun, které odcizil z pokladen v provozovně a menší množství drog.

Policisté muže na místě zadrželi a eskortovali na policejní služebnu. Následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí. Krátce poté byl zadržený převezen zpět do věznice Jiřice, kde si počká na další soud.

Zdroj: kpt. Eva Kropáčová, tisková mluvčí

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments