Pondělí, 15 července, 2024
TopZprávy

Zástupci developerského projektu Proboštská louka chtěli od zastupitelů zelenou. Neuspěli

Na čtvrtečním zastupitelstvu se otevřela debata nad plánovací smlouvou nového developerského projektu Proboštská louka ve Staré Boleslavi. Zástupce stavitele chtěli, aby zastupitelé o smlouvě hlasovali. Ti však rozhodli, že tak neučiní, protože nemají veškeré informace.

„Bavíme se tady o projektu, který zahrnuje 238 bytů malometrážních bytů, 6 bytů navíc a 29 nebytových prostorů. Je to masivní zástavba. Pokud to má projít, tak je potřeba, aby ta smlouva byla naprosto přesně vymezená. Domnívám se, že pokud se to má pustit do hlasování a pokud to projde, tak je potřeba, aby smlouva byla dobře. Proto to dneska nemůžeme hlasovat,“ řekl na zastupitelstvu místostarosta města Hynek Homolka.

P+R parkovací dům vydělal za měsíc několik tisíc

Homolka také zmínil fakt, že se na zastupitelstvu mluvilo o čističce odpadních vod, která již nyní jede na 110 procent. Podle něj by se nynějším hlasování město zavázalo k dalšímu zatížení čističky, aniž by znalo všechny podrobnosti k projektu. Navrhl proto, aby se hlasovalo až na příštím zasedání.

Lidé již naplnili stovku krabic pomoci. Čelákovice chystají ubytování

Podle projektu zveřejněném na webu města má být v objektu, který se má stavět u ulice Mělnická a Generála Strankmüllera, 206 bytů s výměrou od 32 m² – 176 m². Polyfunkční objekt spojuje dle projektu rezidenční, sociální, lékařské, obchodní a administrativní funkce. Developer počítá s výstavbou ordinace, lékárnou, poliklinikou, domu s pečovatelskou službou a podzemním parkováním.

Na zastupitelstvu však promluvil také zástupce občanů, který uvedl, že s místními nikdo o projektu nemluvil a vyjádřil své přesvědčení, že zástavba se mezi rodinné domy nehodí. Apeloval proto na zastupitele, aby schválení projektu dobře promysleli.

Veškeré informace k projektu jsou dostupné na webu města.

Foto: Dokumentace k projektu, Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Projekt Proboštská louka
Přidat na Seznam.cz