Úterý, 5 března, 2024
Příroda a ekologieTop

U zámku se bude kácet. K zemi půjdou stromy i keře

Dřevorubci budou příští pondělí kácet stromy a keře u zámku v Brandýse nad Labem. Dendrologický průzkum ukázal, že některé dřeviny jsou napadené. Město o tom informovalo na svém facebookové stránce. Po nutnou dobu budou uzavřeny cesty přes park.

Kácení proběhne u Památníku obětem bojů za svobodu, kterému se také říká Plantáž. Město uvedlo, že kácení se nevyhne také nová alej, jírovce jsou totiž napadené chorobou, která jim brání v růstu.

Bratři děkujeme, vzkázali Ukrajinci občanům města

„Dendrologický průzkum, který byl nezbytnou součástí projektu revitalizace Plantáže, totiž u těchto stromů odhalil bakteriální chorobu. Nepomohly ani záchranné snahy,“ uvedlo město. Nahradit by je měly nepůvodní turecké lísky.

Souhlasíte s kácením v Plantáži?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Kácení je nutné také u některých nepůvodních druhů keřů a jehličnatých stromů. Město se však dušuje, že zeleň z Plantáže nezmizí, tak jak uvádějí někteří diskutéři. Vysazeno bude 42 stromů, 600 keřů, trvalkové záhony či pikniková louka. V rámci obnovy bude revitalizována také kašna, cesty, vznikne hřiště na kuželky nebo pétanque. Rekonstrukce se podle dobových fotografií dočká také skleník v západních valech.  

Foto: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz