Středa, 17 dubna, 2024
KrimiNews

V Měšicích střílel 20letý mladík z perkusní pistole

V úterý 20. února 2024, kolem 21. hodiny, vyjížděli policisté spolu se záchranáři do Měšic na Praze venkov – východ, k nahlášené střelbě v jednom z bytových domů.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že 20letý muž svou legálně drženou perkusní pistolí postřelil 46letého rodinného příslušníka. Dle zjištění měla střelbě předcházet vzájemná potyčka obou mužů, při které měl starší z nich vyhrožovat druhému fyzickou újmou. Mladší z mužů pak po poškozeném vystřelil a způsobil mu vážné poranění, se kterým byl transportován do pražské nemocnice.

U 20letého muže policisté provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyloučila jeho požití. U druhého muže nebylo možné dechovou zkoušku provést, proto si policisté vyžádali odběr biologického materiálu v nemocnici. Podle zjištění však muž jevil značné známky opilosti.

V současné době kriminalisté z Prahy východ detailně prověřují veškeré okolnosti incidentu a konfliktu mezi oběma muži a zároveň zjišťují, co přesně události předcházelo, a za jakých okolností ke střelbě došlo. V souvislosti s případem kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví. Dosud nebyla obviněna žádná osoba.

Zdroj: por. Mgr. Pavel Truxa, tiskový mluvčí PČR

Perkusní zbraně jsou volně prodejné od 18 let. Není na ně třeba zbrojní průkaz, stačí nákup ohlásit na policii.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TomK
TomK
1 měsíc před

Bylo by fajn ve článku informovat, že perkusní zbraně jsou volně prodejné od osmnácti let, tedy není na ně třeba zbrojní průkaz, stačí nákup ohlásit na PČR. Takto může neinformovaný čtenář získat pocit, že majitel této zbraně ZP měl.

inbound4842701033556333845