Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsSpolečnost

V Brandýse havaroval cyklista. Pomohl mu záchranář, který šel na nákup

V plné verzi sdílíme příběh od Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje o záchraně cyklisty v Brandýse nad Labem, při které zasahoval také vrtulník.

Byl pátek, zhruba půl jedenácté, když se v Brandýse nad Labem stala nehoda cyklisty. Shodou okolností byl poblíž náš kolega, řidič – záchranář Josef. Zraněný muž měl velkou a hlubokou ránu na krku a taky ztratil dost krve. Pepa neváhal a začal muže ošetřovat. Nejdůležitější bylo zastavit masivní krvácení, a tak si půjčil od personálu tamní benzínky ručníky.

Muž se v Brandýse zabarikádoval v bytě. Vyhrožoval odpálením domu

Až do příjezdu naší zdibské posádky držel ruku v ráně. Ti muže pak ošetřili a všichni společně i s kolegy z Liberce muže odnesli do přivolaného vrtulníku. Ano, možná se to zdá jako samozřejmost, nebo jeho povinnost, ale přece jen, je to jiná situace. Pepa nečekal na záchrance na pokyny z vysílačky, šel na nákup, měl volno, když se nečekaně stal svědkem nehody, a to je jiný pocit, dokonce i pro zkušeného záchranáře.

V tu chvíli nemáte potřebné vybavení a kolegu, který vám kryje záda. Pro Pepu je ale práce záchranáře poslání, které nekončí ani mimo službu. I proto mu chceme poděkovat. Pepo, DĚKUJEME!

Zdroj: ZZS Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz