Čtvrtek, 18 července, 2024
TopVolby 2022Zprávy

Týden po volbách není jasné, kdo v Brandýse povede radnici

Příští starosta a vedení Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi není ani téměř týden po volbách jasné. Ať už vítězné strany, tak opozice, neinformovali o složení nové koalice.

„Zatím k žádné dohodě nedošlo,“ řekla serveru Aktuálně z Brandýska mluvčí radnice Kateřina Stránská s tím, že nemá k dispozici žádné oficiální stanovisko.

Ve volbách v Brandýse-Boleslavi vyhrálo Naše Dvojměstí

Redakce během týdne oslovila také lídra vítězné strany Petra Soukupa, který slíbil, že poskytne informace, jakmile dojde k posunu. Zatím se tak však nestalo. Kandidát s nejvyšším počtem hlasů za uskupení Vy Jste Město Petr Kváča na dotaz neodpověděl. Odpoledne se vyjádřil lídr strany Jan Jirovský:

„Informace dáváme transparentně na náš FB, hned první připnutý příspěvek. Další jednání probíhají dle naplánovaných scénářů, které jsme si schválili, a další post plánujeme dát buď v neděli nebo spíš v pondělí, až se zase někam posuneme.“

Ve volbách zvítězilo uskupení Naše Dvojměstí, které získalo šest zastupitelů. Naše Dvojměstí spolu s Podporou občanů ale nemá většinu hlasů a pro pokračování musejí hledat koaličního partnera. Nemají potřebných 11 zastupitelů.

Na koalici se však mohou domluvit také zbývající strany, které by daly dohromady většinové zastupitelstvo. Podle informací serveru spolu intenzivně jednají.

Přidat na Seznam.cz