Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NewsZprávy

Příští rok zdraží vodné a stočné. Poplatek za odpad zůstane

Vedení města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav předpokládá pro příští rok růst cen vodného a stočného. Vodní zdroj Káraný zdraží od příštího roku o 35 %.

„Protože se velmi nepříznivě vyvíjejí všechny vstupy, je zřejmé, že dojde ke zvýšení ceny vodného a stočného. Roste nám množství pitné vody, kterou jsme nuceni nakupovat z vodního zdroje Káraný, kde pro příští rok narostla cena o 35 %,“ uvedl starosta města Robert Pecha. Přesný růst ceny pro občany města ale zatím neuvedl.

Podle něj se navíc zvyšují náklady na údržbu vodovodů a kanalizace. Městu se prodraží také energie. Vedení muselo dle Pechy nakoupit elektřinu za výrazně vyšší ceny, což bude mít negativní vliv na rozpočet a investiční projekty. Pomůže alespoň vládní zastropování cen.

Dobrá zpráva je, že město se nechystá zvyšovat poplatek za odpad.

Města také podle Pechy začalo s přípravou stavby školy ve Staré Boleslavi, kde má město vhodný pozemek. Pakliže se podaří zajistit místo také na Vrábí, začne příprava stavby školy také tam.

Obchvat Staré Boleslavi letos otevřen nebude

Problém však nastal při stavbě sportovní haly při ZŠ Palachova. Kvůli přeložce plynovodu a začátku prací, které kvůli tomu připadají na Vánoce, se stavba zdrží až o měsíc.

Měli byste zájem o týdenní newslettery?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přidat na Seznam.cz