Pondělí, 15 července, 2024
O městě

Přírodní koupaliště Proboštská jezera. Úžasné koupání u Brandýsa

Ráj vodních sportů u Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi to je přírodní koupaliště Proboštská jezera. Vodní radovánky si tam užijí nejen plavci, ale také milovníci adrenalinového wakeboardingu.

Proboštská jezera vznikla po těžbě písku nedaleko řeky Labe v těsné blízkosti historického centra Staré Boleslavi. Jsou obklopeny zelení, písečnými plážemi i golfovým hřištěm.

Areál Proboštských jezer je plně vybaven, aby uspokojil i ty nejnáročnější návštěvníky. Najdete zde občerstvení, restaurace, parkoviště, převlékárny, ale i kemp, lehátka a sprchy. Pro milovníky skoků do vody je zde připraveno plovoucí molo, zapůjčit si můžete paddleboardy a šlapadla.

Jenže Proboštská jezera toho nabízejí mnohem víc. Zahrát si zde můžete nohejbal, tenis, stolní tenis či petanque. Vítáni jsou cyklisté, psům je ale vstup zakázán. Hned za branami areálu se nachází Golf Club Stará Boleslav a také Letiště Borek.

Sport v Brandýse nad Labem a Staré Boleslavi

Velkým lákadlem je v roce 2021 otevřený Areál vodních sportů Wake Port. Pro adrenalinové nadšence jsou připraveny tři vodní vleky pro vodní lyžování a wakeboarding, dále velký vlek s překážkami a dva malé vleky pro začátečníky a děti. Součástí je také molo a úvaziště pro lodě, které mohou připlout přímo z Labe.  Hodina stojí dospělé 390 Kč, juniory a seniory 290 Kč a dítě do 12 let 190 Kč. Web: https://wakeport.cz/

Do areálu Proboštský jezer nevede žádná turistická značka. Dostat se tam lze od mostu Generála Lišky, nebo z Mělnické ulice ze Staré Boleslavi.

Provozní období: 10.04. – 31.10.

Vstupné:
Dospělí: 70 Kč
Děti do 10 let zdarma
Senioři: 40 Kč
Vjezd osobním autem: 100 Kč
Motocykl: 50 Kč
Vstupné se vybírá jen v případě hezkého počasí.

Web: https://probostskajezera.com/
Kontakt: +420 739 238 140
Proboštská jezera najdete na adrese: U Jezera 1331, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
GPS: N 50°12.15935′, E 14°39.34433′

Areál vodních sportů Wake Port
Pláž na Proboštských jezerech
Přidat na Seznam.cz