Úterý, 18 června, 2024
Společnost

Poutníci vyrazí na Silvestra z Prahy do Staré Boleslavi

Již potřetí vyrazí na závěr roku poutníci z Prahy do Staré Boleslavi. Na letošní ročník Via Sancta Mariana pořadatelé zajistili nejen občerstvení, ale také doprovodná vozidla pro lidi se zdravotními problémy. Během 24 kilometrů poutníci minou 44 zastavení u kaplí.

Pouť začíná 31. prosince ve 12. hodin na Staroměstském náměstí v Praze a pak průvod vyrazí směrem do Karlína ke kostelu sv. Cyrila a Metoděje a dále do Kbel, Dřevčic a Staré Boleslavi.

„Letošní rok je možná pro mnohé z nás i ze zdravotních důvodů obtížnější. Proto jsme pro vás připravili posilu doprovodných vozidel, své baťůžky si v nich budete moci hned na první zastávce v Karlíně složit a v průběhu cesty si můžete také kdykoliv říci o svezení,“ uvedla za pořadatele Dominika Bohušová.

Během cesty čeká na poutníky občerstvení a připraveny jsou také toalety. Příchod do Staré Boleslavi organizátoři předpokládají před půlnocí. Naplánovaná je prohlídka bazilika a o půlnoci mše celebrované kardinálem Dominikem Dukou. Poutníci budou moci ve městě přespat, nebo se vrátit zpět do Prahy městskou hromadnou dopravou.

Podrobné informace o pouti jsou na stránkách organizátorů.

Via Sancta Maria
Přidat na Seznam.cz