Čtvrtek, 18 července, 2024
DopravaNews

Policie zastavovala cyklisty pod zámkem. Kontrolovali kola i jízdu po chodníku

Policisté Územního odboru Praha venkov – východ se ve dnech 17. a 18. května tohoto roku zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu dodržování povinností cyklistů a řidičů motorových vozidel ve vztahu k cyklistům.

Policejní hlídky během akce zkontrolovaly celkem 165 vozidel, z nichž u 23 řidičů byly zaznamenány dopravní přestupky. Cyklistů policisté zkontrolovali 22 a třem z nich byla uložena pokuta za nevyhovující technický stav související i s chybějící povinnou výbavou jízdního kola. Mezi další přestupky řidičů patřil špatný technický stav vozidla a nepřipoutání řidiče nebo jeho spolujezdců.

Únosci vrátili Dřevčicím umělého policistu

Akce byla zaměřená na vzájemnou ohleduplnost mezi řidiči motorových vozidel a cyklisty. U řidičů motorových vozidel se policisté zaměřili na správné předjíždění cyklistů s dodržením bočního odstupu a na povinnost řidičů dát znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty. U cyklistů kontrolovali jejich správné chování při pohybu na pozemních komunikacích, zejména zda dodržují zákaz jízdy po chodníku, nekonzumují alkoholické nápoje a jiné návykové látky a zda jejich jízdní kola mají řádný technický stav.

Zdroj: por. Bc. Lucie Nováková, tisková mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz