Čtvrtek, 18 dubna, 2024
NewsSpolečnost

Lidé se baví pávem Rudolfem. Kde se vzal, není jasné

Již několik týdnů žijí obyvatelé Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi uprchlým pávem, který se pohybuje po celém městě. Město i kastelán zámku se jej snažili chytit, zatím však marně. Nenechal se přilákat ani zámeckými pávy.

Páv Rudolf, jak ho pojmenovali občané města, má již také svou facebookovou skupinu, která se jmenuje honosně – Páv Rudolf von Brandýs. Založena byla před několika dny a lidé si v ní sdílejí aktuální polohu opeřence. Například v úterý ráno byl vyfocen na budově vojenské ubytovny, v pondělí zase ve Fakultní ulici.

Odstartuje stavba kruhového objezdu ve Staré Boleslavi

Ve skupině je aktivní také kastelán našeho zámku Vítek Rejthar, který uvedl, že v pondělí byl páv odchycen na balkoně na Vrábí. Než tam však dorazil, lidé ho pustili. Pak se přemístil do Staré Boleslavi. Kastelán upozornil, že na zámku je stále stejná pětice a nikdo tudíž nechybí. V úterý kolem poledne byl zachycen na parapetu panelového domu, jak kouká lidem do okna.

Bikepark Hluchov byl otevřen

Mluvčí radnice Kateřina Stránská serveru Aktuálně z Brandýska řekla, že město předává polohu páva kastelánovi, který se jej snaží chytit. „Do odchytových akcí se zapojili i strážníci MP, ovšem vždy zcela marně. Páv je zbystřil a odletěl. Co víme, tak pan kastelán zvažuje oslovení nějakých expertů na odchyt ptactva (papoušků),“ konstatovala Stránská.

Silničáři napojí obchvat Záp. Silnice II/101 bude do září uzavřena

Podle ní město netuší, komu by páv mohl patřit. Nikdo se na ně neobrátil s tím, že by ho postrádal. „Občany prosíme o součinnost, pokud by se někomu podařilo opatrně zahnat zbloudilého páva do kůlny či jakékoli uzavíratelné místnosti, ať okamžitě volá kastelána Víta Rejthara na telefonním čísle: 602 299 950. Takto by mohla být odchytová akce úspěšná,“ podotkla Kateřina Stránská.

Foto: Palko Palto, FB skupina Páv Rudolf von Brandýs

Přidat na Seznam.cz