Pondělí, 15 července, 2024
NewsSpolečnost

Exklusivní záběry páva Rudolfa. Prohlížel se v komíně

Páv Rudolf, který se stal brandýskou celebritou, nepřestává přitahovat pozornost. Vznikly již pohlednice s jeho podobiznou, ale také magnetky. Server Aktuálně z Brandýska přináší exklusivní fotografie i video zvířecí ikony.

Naše redakce narazila na páva o víkendu v jeho momentálně nejoblíbenější destinaci – u autosalonu Kout. Po promenádě před skleněnou výlohou si to zamířil do záhonů, odkud byl však vyhnán vodou z hadice. Usídlil se proto na střeše autosalonu, kde si oblíbil kovový komín. Rudolf se zálibně prohlížel ve svém odraze, nebo si možná brousil zuby na konkurenta, kterého tam spatřil. Kdo ví. Pak se snažil schoval za komín, jako správná celebrita.

Páv Rudolf už se v Brandýse nad Labem pohybuje druhý měsíc. Jak v květnu sdělila radnice, není jasné, odkud se vzal. Nikdo nenahlásil, že by postrádal páva. Pokusy o jeho odchyt byly marné, k zámeckým pávům se připojit nechtěl.

Páv už má nejen vlastní diskuzní skupinu, ale také pohlednice nebo magnetky.

Lidé se baví pávem Rudolfem. Kde se vzal, není jasné

Páv korunkatý pochází původně z Indie a Srí Lanky, kde žije v listnatých lesích a křovinách. Mnoho zámeckých parků a zoo chová pávy volně. Pávi žijí ve skupinkách s jedním kohoutem a několik slepicemi. Jsou to všežravci, živí se semeny, rostlinami, hmyzem a jinými bezobratlými, ale také obojživelníky a plazy. Pávi na noc odebírají do korun stromů, samice hnízdí na zemi nejčastěji v křovinách. Snášejí až osm vajec.

Přidat na Seznam.cz