Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsO městě

Parkovací zóny v Brandýse nad Labem a Staré Boleslavi

Město na konci dubna 2022 spustilo další etapu parkovacích zón v Brandýse nad Labem a Staré Boleslavi. V některých lokalitách došlo k úpravě rezidentního a abonentního stání (RAS) i zón placeného stání (ZPS). Přibyly také nové zóny.  Další aktualizace byla zveřejněna v únoru 2023. Úpravy město zveřejnilo takto:

  1. V ulici Královická (na panelovém parkovišti) bude nově zřízeno placené stání, a to v režimu 24/7. Chceme tím umožnit parkování návštěvám a službám v této lokalitě.
  2. U OD Labe a v ulici F. X. Procházky bude možné po zaplacení parkovného také stát v režimu 24/7.
  3. Stejný režim bude platit i v ulicích Michalovická, Krajířské náměstí a Plantáž. Důvodem změny je blízkost cílových destinací návštěvníků města a služeb pro občany.
  4. V ulici Palachova (před ZŠ) bude nově zřízena RAS – modrá zóna pro rezidenty. Tuto zónu budou moci po zakoupení parkovací karty využívat také zaměstnanci ZŠ Palachova.
  5. V ulici F. X. Procházky bude nově zřízena RAS – modrá zóna pro rezidenty, a to v celé délce od Masarykova náměstí po ulici Ivana Olbrachta.
  6. V ulici Michalovická (pod sklady OD Labe) bude nově rozšířena ZPS a RAS v režimu 24/7. Rozšíření této zóny nabídne možnost stání rezidentům nebo těm, kteří v této lokalitě pracují.
  7. V ulici Lázeňská (po křižovatku s ul. U Staré školy) bude nově zřízena ZPS. I zde budou moci na základě této úpravy parkovat obyvatelé, návštěvníci města nebo lidé, kteří v lokalitě pracují.
  8. Od února 2023 byla zpoplatněna také ulice Na Prádle, která navazuje na placené stání v ulici Na Celné. Po zaplacení parkovného v automatu pod brandýským zámkem je zde možné stát v režimu 24/7. Parkovat na vyhrazených místech v ulici Na Prádle mohou také držitelé rezidentních či abonentních karet pro oblast Brandýs-centrum.

Další novinkou je přenosné parkovné v zónách ZPS (nikoli RAS!). Znamená to, že parkovací lístek řidičům bude platit i na ostatních místech.

Rezidentní a abonentní karty se dají pořídit u TSBB u paní Terezy Ježkové: jezkova@tsbb.cz. Lokality ZPS jsou samozřejmě osazeny parkovacími automaty, parkovné lze hradit jak klasicky hotovostí, tak platební kartou. Nejsnazší je však platba prostřednictvím aplikace MPLA.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz