Pondělí, 27 května, 2024
KrimiNews

Pár minut po půlnoci hořel v Neratovicích sklep. Lidé museli z domu

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly krátce po silvestrovské půlnoci požár sklepa v Neratovicích. Obyvatelé museli být evakuováni.

Čtvrt hodiny po půlnoci byl na tísňovou linku ohlášen požár sklepa v ulici Na Výsluní v Neratovicích. Na místo byly vyslány dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky, které požár za deset minut lokalizovaly vysokotlakým proudem. Mimo jiné jednotka z Kostelce nad Labem.

„Bleskovým zásahem se tak podařilo šíření plamenů zastavit. Ze zakouřeného domu bylo evakuováno dvacet nájemníků, kteří se po likvidaci požáru a odvětrání objektu přetlakovou ventilací vrátili ve čtvrt na dvě do svých domovů. Příčinou vzniku požáru byla podle hasičského vyšetřovatele nedbalost, škodu na majetku vyčíslil na 30 tisíc korun,“ informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

Středočeští hasiči řešili na Silvestra a Nový rok do šesté hodiny ranní rekordní počet událostí za posledních pět let, a to nejen co do počtu požárů (65), ale i událostí celkově (111). Za celou sobotu 31. prosince zaznamenali hasiči 57 událostí, z toho 24 požárů.

Od půlnoci do šesté hodiny ranní přibylo do statistik HZS Středočeského kraje 54 událostí s převahou požárů, kterých bylo 41. Hlavní roli sehrály opět petardy, světlice a rachejtle.

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz