Čtvrtek, 18 července, 2024
DopravaNews

Omikronový jízdní řád: PID zveřejnila seznam ohrožených spojů

Pražská integrovaná doprava (PID), pod kterou spadají i příměstské autobusy, vydala další podrobnosti k omikronovému jízdnímu řádu. Zveřejnila seznam neobsluhovaných spojů v případě výpadku řidičů. Platí ale jen do 16. ledna.

PID seznam vyvěsila na svých stránkách v souboru pdf s tím, že jde o „seznam případně dočasně neobsluhovaných spojů“. Platí od 12. do 16. ledna. Například u linky 375 je uvedeno šest zrušených spojů, u linky 367 dva spoje, ovšem u linky 379 už 15 spojů. Celý seznam i s uvedenými časy najdete zde. U těchto spojů při zvýšené nemocnosti řidičů hrozí jejich zrušení.

Od 17. ledna bude platit pro některé příměstské linky provoz podle prázdninových jízdních řádů se zachováním školních spojů a linek. Linek v našem městě se to však zatím netýká. Ověřit aktuální stav je možné na stránkách dopravce. Opatření je platné do odvolání, zatím do půlky února.

Jízdní řády každý den jinak. Kraj se chystá na omikron

Stále platí, že dispečink bude monitorovat situaci vždy večer před nadcházejícím dnem. V 19:00 pak na www.pid.cz seznam aktualizuje.

„Vzhledem k očekávanému prudkému nárůstu incidence mutace omikron v populaci, která se přirozeně týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravil Středočeský kraj opatření, jejichž cílem je maximální možnou mírou zabezpečit provoz veřejné hromadné dopravy na území kraje,“ vysvětlilo již dříve vedení kraje.

Aktualizace 16.1.2022

Přidat na Seznam.cz