Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DopravaNews

Obchvat Staré Boleslavi byl otevřen

Po několika měsících stavby a prodlužování kvůli přípojce od společnosti ČEZ se v úterý 30. května otevřel obchvat Staré Boleslavi. První řidiči se po něm projedou od 17:00.

„Společně s otevřením obchvatu je také otevřeno prodloužení ulice Josefa Truhláře, které umožní objíždku ulice Boleslavská při pokládání asfaltového povrchu. Prosím, jezděte touto ulicí opatrně, v okolí se pohybuje hodně dětí,“ sdělil v úterý starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město).

Silnice má podle něj tichý asfalt a moderní protihlukové stěny a valy.

Obchvat, který se začal stavět v roce 2021, se měl otevřít už na konci loňského roku. Již v listopadu Pecha ale oznámil, že kvůli přeložky trafostanice a vedení vysokého napětí u kasáren se tak nestane a vyslovil jarní termín otevření.

Obchvat vyšel asi na 84,5 milionů korun. Silnice, která odvede dopravu od dálnice D10 k silnici II/331 do Mělníka, měří tři kilometry. Součástí jsou také tři křižovatky. V ulici Třebízského je křižovatka světelná. Město zaplatilo 3,7 milionů korun za úpravy u kruhové křižovatky u kasáren, která byla samostatnou stavbou.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments