Čtvrtek, 18 července, 2024
TopZprávy

Nová rada řešila WC pro řidiče autobusů i dalšího městského právníka

Vedení města zveřejnilo ve čtvrtek informace ze zasedání nové rady města. Mimo jiné rada schválila rozšíření týmu právníků, zabezpečení zámku nebo umístění toalety pro řidiče.

Zabezpečení zámku je podle radnice zastaralé a je potřeba instalovat nová požární čidla a kamery. Zámek tudíž potřebuje 2,5 milionu korun, které z většiny pokryje dotace.

Další bodem bylo rozšíření týmu právníků, protože spory města narůstají. „Rada rozhodla podepsat smlouvu s Mgr. Filipem Vaňkem, ten bude městu v pravidelných časech k dispozici. Umožní nám to snížit objemy nárazově sjednávaných právních prací a externí právní týmy používat zejména pro ty náročné a specializované případy,“ informovala radniční mluvčí Kateřina Stránská.

Robert Pecha byl zvolen starostou. Rozdával dárky

Noví radní museli řešit, kam budou chodit řidiči autobusů na vlakovém nádraží ve Staré Boleslavi na toaletu. Budova nádraží totiž není v provozu. Prozatím se to vyřešilo mobilní toaletou na pozemku města. O osudu nádraží budovy bude město jednat se Správou železnic.

Rada schválila smlouvu se společností AVE, která bude nadále odvážet odpad. Město si však vezme na starost veřejné osvětlení, provoz sběrných dvorů a správu hřbitovů. „Slibujeme si od toho jak úspory, tak větší pružnost,“ konstatovala Stránská.

Přidat na Seznam.cz