Čtvrtek, 18 dubna, 2024
TopZprávy

Nepřijímáme, vzkázala porodnice v Neratovicích rodičkám

Nemocnice Neratovice se ze dne na den rozhodla přesouvat budoucí rodičky do nemocnice v Mělníku. Přiměl je k tomu podle slov vedení nedostatek lékařů. Ženy, které měly rodit v následujících dnech, tak zažívají před porodem šok ze změny prostředí.

„Připravovala jsem se k porodu příští týden do Nemocnice Neratovice, kde se například daly koupit potřeby pro matky a novorozence, což zřejmě v Mělníku nemají. Teď budu zažívat stres, abych to všechno měla. Mají také jiné požadavky, co si vzít s sebou. Nehledě na to, zda se tam vůbec všechny rodičky vejdou,“ řekla jedna z nastávajících matek. Podle ní je otázkou, jestli o problémech vedení nemohlo vědět dříve.

V Čelákovicích začala výstavba přístaviště

Nemocnice se k potížím vyjádřila na svém webu. „Z důvodu nedostatku lékařského personálu je od 1. 10. 2022 porodnice Neratovice nucena dočasně přesunout provoz oddělení porodnice do nedaleké sesterské porodnice v Nemocnici Mělník. Službu, kterou klientky očekávají v Neratovicích, tak dočasně dostanou na jiné, pouze 12 km vzdálené adrese – v porodnici Nemocnice Mělník.“

Jakou byste si vybrali porodnici?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nemocnice se snaží rodičky uklidnit s tím, že v Mělníku je údajně stejně kvalitní péče. „Velice nás mrzí, že i přes veškeré úsilí nás všech a nasazení personálu musíme dočasně omezit provoz porodnice. Vážíme si všech, kteří naše služby vyhledali, nebo chtěli v budoucnu využít. Ujišťujeme nastávající maminky, že uděláme vše pro to, aby se jich změna dotkla co nejméně,“ sdělil lékařský ředitel nemocnice Michal Scheinost.

Přidat na Seznam.cz