Pátek, 1 března, 2024
KrimiNews

Muž si sjednával úvěry, na které neměl. Kriminalisté z Brandýsa ho obvinili

Kriminalisté Územního odboru Praha venkov – VÝCHOD zahájili trestní stíhání 27letého muže, kterého obvinili z pokračujícího přečinu úvěrového podvodu. Toho se dopustil tím, že cíleně zamlčoval údaje o své finanční situaci při sjednávání úvěrů u nebankovních institucí.

Muž opakovaně využíval bankovních institucí za účelem zapůjčení finančních prostředků, které plánoval využít nejen k soukromým účelům, ale i k pořízení pracovního náčiní. Časté střídání zaměstnání jej však následně přivedlo až k dluhové pasti a prostředky pro život, které získával ze zaměstnání, již nestačily na pokrytí všech nákladů. I přesto požádal o zapůjčení dalších finančních prostředků, tentokrát však u nebankovních institucí.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Ty jeho požadavkům vyhověly a zapůjčily částku přes 140 tisíc korun. Problém byl ovšem v tom, že si muž vypůjčoval prostředky, ačkoliv si byl vědom toho, že není v jeho možnostech je splácet a právě tuto skutečnost nebankovním institucím zamlčel a uzavřel v minimálně dalších čtyřech případech smlouvy o úvěru. Faktem tedy zůstává, že pokud by uvedl pravdivé údaje, k uzavření smluv by buď nedošlo vůbec, nebo za zcela jiných podmínek.

Za uvedené jednání se nyní bude zpovídat před soudem a v případě pravomocného odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až na pět let.

Zdroj: por. Bc. Adéla Fialová, tisková mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments