Úterý, 18 června, 2024
KrimiNews

Mladý muž řídil v Zápech opilý

O tom, že alkohol za volant nepatří zřejmě nevěděli dva muži, kteří usedli za volant svého vozidla pod vlivem alkoholu.

V sobotu 19. února při kontrole zastavili policisté prvosledové hlídky Prahy venkov – VÝCHOD 24letého muže, který řídil své vozidlo značky Volkswagen Passat v obci Zápy. 
Poté, co policisté muže vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu jim muž vyhověl a zkoušce se podrobil. Hodnota na přístroji ukázala pozitivní výsledek v hodnotě 1,5 promile alkoholu v dechu.

S plynovkou do obchodu. Strážníci odhalili v Brandýse hledaného zloděje

Jen o den později, v neděli 20. února 2022, zastavili policisté taktéž k silniční kontrole vozidlo značky Kia Sportage, které řídil 36letý muž. I u něj policisté provedli zkoušku na alkohol, která také ukázala pozitivní výsledek a hodnotu 1,5 promile alkoholu v dechu.

Oba muži usedli za volant po požití alkoholických nápojů, teď jim za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až roční trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti, tedy zákaz řízení všech motorových vozidel.

Falešný bankéř obral mladého muže z Brandýska

Sankce za jízdu pod vlivem alkoholu:

  • Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile) – do 0,3 promile jde o přestupek, pokuta 2.500 – 20.000 Kč, 0 bodů, zákaz řízení na 6 měsíců až jeden rok​
  • Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile) – 0,3-1 promile – (pravděpodobně) přestupek, pokuta do 2.500 – 20.000 Kč, 7 trestných bodů v rámci bodového systému, zákaz řízení na 6 měsíců až rok
  • ​Ohrožení pod vlivem návykové látky (nad 1,0 promile) – více než 1 promile – trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, podmíněný či nepodmíněný trest až 1 rok vězení (3 roky vězení způsobí-li jinému ublížení na zdraví nebo větší škodu na cizím majetku nebo jiný závažný následek), 7 trestných bodů, 25.000 – 50.000 Kč pokuta, zákaz řízení na 1-2 roky.

Odmítnutí dechové zkoušky – odmítnutí dechové zkoušky – 7 trestných bodů, 25.000-50.000 Kč, zákaz řízení na 1-2 roky.

Zdroj: por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová, mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz