Čtvrtek, 18 července, 2024
Příroda a ekologieTop

Mládě medvěda bylo údajně spatřeno v Houštce

Mládě medvěda hnědého mělo být v neděli spatřeno zřejmě rybářem ve Staré Boleslavi. Na místo vyrazili policisté a ze vzduchu pomáhá také policejní vrtulník.

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav před druhou hodinou odpoledne informovalo občany veřejným rozhlasem a na svém Facebooku:

„Asi to opravdu nebude žádný žert. Podle oznámení Policie ČR bylo dnes kolem poledne spatřeno v Lesoparku Houštka medvědí mládě. Prosíme Vás tedy, abyste se v tuto chvíli Houštce a přilehlým lesním porostům vyhnuli a při svých vycházkách do dalších blízkých lokalit dbali zvýšené opatrnosti,“ uvedlo město.

Po 19. hodině bylo pátrání po medvědovi ukončeno s negativním výsledkem. V pondělí bude pokračovat s myslivci a experty.

U obce Dřísy viděli lidé medvěda, les prohledávali myslivci

Podobné varování vydaly nedaleké obce v pátek. „Dnes v ranních hodinách byl spatřen mezi obcemi Konětopy a Čečelice MEDVĚD! Šel směrem na Dlouhý běh. Informace je ověřena. Les prohledávali myslivci. PČR a Lesy ČR byli informováni,“ napsala obec Dřísy na Facebooku.

Reportáž z Houštky: Nikde ani noha, pátrání ukončeno

Českomoravská myslivecká jednota již 9. prosince informovala, že podle nepotvrzených informací se u Hlavence pohyboval medvěd. Tehdy šlo však o nepotvrzenou informaci.

Foto je ilustrační

Přidat na Seznam.cz