Úterý, 25 června, 2024
NewsZprávy

Místostarosta Homolka odchází. Možná bude dělat vlekaře, nebo lyžařského instruktora

Při prohlížení kandidátních listin do nadcházejících voleb si mnozí určitě všimli, že tam chybí místostarosta Hynek Homolka (Naše Dvojměstí). Ten se po dvou volebních obdobích rozhodl již nekandidovat.

Hynek Homolka své rozhodnutí podrobně vysvětlil v zářijových Městských listech s tím, že je to základní demokratické pravidlo dvakrát a dost. Prací na radnice dle svých slov přišel o hodně sil a rád místo uvolní někomu jinému. Chce se nyní věnovat rodině, rodinné firmě a účetnictví. Zvažuje také, že bude dělat lyžařského instruktora nebo vlekaře, protože závodně lyžoval.

Volby 2022: Hlasujte v předvolební anketě

„Svému nástupci přeji, aby dokázal být opravdovým lídrem a aby to byl člověk rozhodný. Nemůže tu sedět nikdo, kdo se rozhoduje podle toho, ze které strany zrovna fouká na facebooku. Musí mít ty správné morální vlastnosti, vnitřní čistotu a odvahu nepodlehnout,“ podotkl Homolka v rozhovoru.

Místostarosta dostal také otázku, zda ví, kolik bylo za osm let proinvestováno. Dle jeho propočtů to bylo 1,8 miliardy korun, z čehož 60 % tvořily dotace. Svěřil se rovněž, že za dobu své funkce se udělalo mnoho věcí, největší radost má ale z přístavby nové budovy ZŠ Jungmannova, rekonstrukce Olbrachtovy koleje a z kritizovaného domu P+R u nádraží, jehož přínos se dle něj ukáže až časem.

Celý rozhovor si můžete přečíst v Městských listech.

Foto: Hynek Homolka třetí zleva. Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz